Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Endüstriyel ve IOT Sistemlerinin Güvenliği

10 Ocak @ 19:30 - 21:00

Etkinliğe katılmak için tıklayınız. (Etkinlikten 10 dakika önce aktif olacaktır)

Endüstriyel ve IoT (Nesnelerin İnterneti) sistemlerinin güvenliği, günümüzde iş süreçlerinin ve yaşamımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Bu etkinlik, endüstriyel ve IoT alanındaki güvenlik zorluklarını anlamak, karşılamak ve önlemek için en son stratejileri ele alacaktır. Sektörde uzman konuşmacılar, katılımcılara endüstriyel süreç kontrol sistemleri, akıllı cihazlar ve IoT uygulamalarının güvenliğini artırmak için gereken teknikleri ve politikaları paylaşacaklar. Etkinlik, katılımcıları bu hızla gelişen teknoloji alanında güvenliğin önemini kavramaya ve uygulamaya yönelik en iyi uygulamalara hakim olmaya davet ediyor.

  • Etkinliğimiz 1,5 CPE değerindedir.

Konuşmacı:
Can Demirel, Kurucu Ortak/Co-Founder, ICSFusion & CCI, Türkiye Koordinatorü (https://www.cci-es.org/en/)

Kritik altyapı güvenliği, endüstriyel siber güvenlik ve siber fiziksel sistemler konularında 15 yıl deneyime sahip olan Can Demirel Uluslararası konferanslarda davetli konuşmacı olarak yer almanın yanı sıra, endüstriyel üreticilere yönelik zafiyet bildirimleri yaparak sektörün gelişimine katkı sunmuştur. AB ve NATO çalıştaylarında ülkemizi temsil ederek bu alanda küresel farkındalık çalışmalarına katkı sunmuştur.

Can Demirel bu alanda uzman açığı eksiğine çözüm oluşturmak amacıyla 2018’den beri düzenlenen endüstriyel siber güvenlik öğrenci kampı ve konferanslarında gönüllü olarak yer almıştır.

Uluslarası ekosistemlerde de gönüllü olarak faaliyetlerini sürdüren Demirel bu alanda küresel standartların oluşmasına da katkı sunmaktadır.

Demirel, şu an endüstriyel siber güvenlik girişimi ICSFusion’da kurucu ortak olarak profesyonel kariyerine devam etmektedir.
Demirel, İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunudur.

Moderatör: 
Hayri Can Duygun, Yönetim Kurulu Üyesi, ISACA Istanbul Chapter

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinden mezun olan Hayri Can Duygun, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince aynı üniversitenin İşletme bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışan Duygun üniversite bünyesinde yürütülen çeşitli projelerde aktif görev almıştır. Üniversitedeki görevinden sonra ağırlıklı olarak kamu kesimine BT yönetişim ve uyumluluk konularında teknoloji çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunan özel bir firmada çalıştıktan sonra 2011 yılında Türk Eximbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’na katılmış, İhracatı destekleme misyonuna sahip olan Türk Eximbank’ta sırasıyla müfettiş yardımcısı, müfettiş, BS İç Denetim Sorumlusu ve BT Risk ve Uyum Ekibi Yöneticisi olarak 12 yıl görev yapmıştır. Şu anda Golden Global Bank Bilgi Sistemleri İç Kontrol Sorumlusu olarak görev almaktadır.

COBIT5 kütüphanesinde yer alan dokümanların ve CISA Sorular, Cevaplar ve Açıklamaları rehberinin Türkçe’ye kazandırılması çalışmalarında komite başkan yardımcısı olarak görev almıştır. Aynı zaman ISACA Global CISA Soru Geliştirme Komitesinde yer almaktadır. Duygun, CISA, CDPSE, ISO22301, ISO 27001 Başdenetçi ve GDPR DPO sertifikalarına sahiptir.

 

Detaylar

Tarih:
10 Ocak
Saat:
19:30 - 21:00
Etkinlik Kategori:
,