CISA
Genel Bilgi

ISACA sertifikası ile yetkinlik ve yeterliliğinizi belgeleyip ve kariyerinizde ilerlemek için ihtiyaç duyduğunuz doğru adımı atabilirsiniz.

ISACA’nın Sertifikalı Bilgi Sistemleri Denetçisi (CISA) sertifikası ile tam da bunu yapabilirsiniz.

CISA, bir kuruluşun bilgi teknolojileri ve iş sistemlerini denetleyen, kontrol eden, izleyen ve değerlendirenler için başarı standardı olarak dünyaca ünlüdür.

CISA sertifikası sizin için doğru tercih mi?

CISA sertifikası başarılı bir BT kariyerinin temelini oluşturur. Kariyerinizin başında ya da ortalarındaysanız CISA denetimlerin planlanması, yürütülmesi ve raporlanması aşamalarında risk odaklı yaklaşım ile denetim faaliyetleri gerçekleştireceğinizi belgelemektedir.

CISA sertifikasına sahip olmanız iç paydaşlar, düzenleyici kuruluşlar, dış denetçiler ve müşteriler nazarında Bilgi Teknolojileri Denetimi alanındaki güvenilirliğinizi artıracaktır.

Neden bir CISA’yı işe almalıyım?

CISA sertifikası, ekibinizin denetim, kontrol ve bilgi güvenliği konusundaki uzmanlığını belgelemektedir.

CISA sertifikası, ekibinizin güvenlik açıklarını değerlendirmek, uyuma yönelik rapor oluşturma ve kurumunuz tarafından tasarlanıp, işletilen BT kontrollerini doğrulama ve iyileştirme yeteneklerini kanıtlayarak kuruluşunuzun sektör imajını iyileştirir.


CISA SERTİFİKASININ FARKI

İster yeni kariyer imkanlarını değerlendirmek isteyin, isterseniz kurumunuz içerisinde kariyerinizde ilerlemek isteyin CISA sertifikasyonu iş ile alakalı aşağıdaki alanlardaki uzmanlığınızı belgeleyecektir:

  • INFORMATION SYSTEMS AUDITING PROCESS %21
  • GOVERNANCE AND MANAGEMENT OF IT %17
  • INFORMATION SYSTEMS ACQUISITION, DEVELOPMENT AND IMPLEMENTATION %12
  • INFORMATION SYSTEMS OPERATIONS AND BUSINESS RESILIENCE %23
  • PROTECTION OF INFORMATION ASSETS %27


SERTİFİKANIZI ALIN, ÖNDE OLUN!