Eğitim
ISACA Istanbul Akademi

Necdet Almaç

CISA

İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olan Necdet Almaç  iş hayatına NETAŞ Bilgi İşlem Merkezinde Sistem Analist & Programcı olarak başlamış daha sonra Pamukbank Bilgi İşlem Merkezinde Sistem Analist olarak görev yapmış, Şube otomasyonu ve ATM projelerinde görev almıştır.

1989 yılında Akbank-Sabancı grubunda sırasıyla; BimSA – Aknet – AKBANK kurumlarında Sistem Analist, Teknik Standartlar ve Denetim Uzmanı, IT Auditor, IT Governance, IT Compliance, BT Kalite, Güvenlik ve Risk Yönetimi alanlarında bir çok projede görev almıştır. Bankacılık süreçlerinin teknolojiye aktarılması, yürütülmesi, iyileştirilmesi, yasal mevzuata uyumu, yönetişimi ve denetimi alanlarında yaklaşık 26 yıl etkin görevlerde yöneticilik yapmıştır.

Bilgi Teknolojileri Yönetişim ve Denetim alanında öncü uluslararası meslek örgütü ISACA Istanbul Chapter’ın 2012-2013 döneminde başkanlığını yapan Necdet Almaç, bu süre içinde sektörün ve mesleğin gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır. ISACA kaynakları ve COBIT 5  Yönetişim ve Denetim çerçeveve dökümanının Türkçe’leştirilmesi projesini başlatmıştır. ISACA Istanbul Chapter bünyesinde gerçekleşen bir çok konferans ve  etkinlikte deneyimlerini aktaran Necdet Almaç 2021 yılında kurucusu olduğu ISACA Istanbul Academy’nin Yöneticiliği ve kurumun Sertifikasyon Direktörlüğü görevini yürütmektedir.    

Profesyonel iş hayatına 2016 yılı başından itibaren kurucusu olduğu Dijital Life Bilişim Teknolojileri firmasında devam eden Necdet Almaç, 40 yıllık iş deneyimi ile kurumların-şirketlerin Dijitalleşme süreçlerine Eğitim ve Danışmanlık hizmeti vererek onların hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.     

Halen Turkish Bank’ta yarı zamanlı olarak Head of IT Audit görevini yürütmektedir.  T.C. İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yüksek Lisans programında misafir eğitmen olarak ‘BS Denetimi’ dersleri vermekte ve  Para,  Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Ana Bilim Dalındaki Yüksek Lisans eğitimi tez çalışması ile  devam etmektedir.