Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kurul Kararları Işığında İhlal Analizleri

20 Haziran 2023 @ 19:30 - 21:00

 

Etkinliğe katılmak için tıklayınız.

Etkinlik ile birlikte aşağıdaki konular ele alınacaktır:

Kurul, yaptırım kararlarında neleri dikkate alıyor?
KVKK uyum projeleri yaptırımların etkisini azaltabilir ya da ortadan kaldırabilir mi?
İhlal ile yüzleşen veri sorumlusu kendisini nasıl savunmalı?
Yapılan yanlışlar ve doğrular nelerdi?
Kurul kararları son söz müdür, değiştirilebilir mi?
Bankacılık, hastane, e-ticaret sitesi, teknoloji şirketi, oyun şirketi, üniversite, belediye gibi farklı sektörlere ilişkin Kurul Kararlarının anatomisi

Moderatör: Ercüment ARI, ISACA Istanbul Chapter Privacy Leader

Türkiyede ve uluslarası sektörde birçok organizasyonda bilgi güvenliği ve privacy alanlarında; uluslararası şirketlerde DPO’luk ve direktörlük, Türk ve Alman bankalarında müdürlük, holdinglerde sistem ve takım lideri, danışman, denetçi, proje yöneticisi ve yönetici olarak 20 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Halen Almanya’da uluslarası bir şirkette Global Data Protection and Privacy Manager olarak çalışan Ercüment ARI ISACA akredite eğitmeni ve Türkiyede birçok üniversitede uzaktan kişisel verilerin gizliliği, bilgi güvenliği ve risk yönetimi üzerine uzaktan dersler vermektedir. ISACA Istanbul Chapter’da yönetim kurulu üyesi ve privacy leader olarak görev yapmakta ve IAPP Istanbul KnowledgeNet’de de eş başkanlık yapmıştır.

Konuşmacılar:

Münir Hakan ERİŞ

1990 Yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Halen aynı Üniversite’de Özel Hukuk alanında doktora tez aşamasındadır. 1991 yılından bu yana serbest avukatlık yanında Çeşitli üniversitelerin hukuk fakültelerinde yarı zamanlı öğretim görevliliği yapmaktadır.

Temel çalışma alanları ticaret, bilişim ve veri koruma hukukudur. Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi üyesidir. Derneğin Hukuk Çalışma Grubunda da faaliyet göstermektedir.

Av. Eda Tanrıverdi Mercanoğlu

2011 yılında Londra’da üniversite hazırlık eğitim yılını tamamladıktan 2016 yılında Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Akabinde, uluslararası ve yerli birçok firmaya hizmet veren hukuk bürolarında çalışma sonrası, 2019 yılında bağımsız olarak mesleğini icra ettiği ofisi ETAN Hukuk & Danışmanlık Ofisini kurmuştur. İzmir Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu ve İzmir Barosu Kişisel Verilerin Korunması Komisyonu üyesi olup aynı zamanda bu alanlarda özel sektör ve kamu sektörüne eğitimler vermekte, organizasyonlarda görev almakta ve birçok firmaya danışmanlık hizmeti sunmaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri baş denetçi sertifikasına sahiptir.

Av. Dr. Ahmet Haşim ALAGÜNEY

Av. Dr. Ahmet Haşim ALAGÜNEY Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü’nde doktora eğitimini tamamladı. 10 yıla yakın bir süre kamuda çalışan Ahmet Haşim Alagüney, kendi bürosunda ağırlıklı olarak Sağlık Hukuku ve Bilişim Hukuku alanlarında çalışmakta ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede ingilizce bilen Dr. Alagüney, KOIOS – Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Çalışma Grubu ve Eskişehir Barosu Bilişim, Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Komisyonu üyesidir.

Detaylar

Tarih:
20 Haziran 2023
Saat:
19:30 - 21:00
Etkinlik Kategori:
,