Öğrenci Temsilcileri

Büşra Temel


Immediate Past Student President ( 2018 - 2019 ) - Medipol University

Büşra Temel, eğitimini İstanbul Medipol Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamlamıştır. Üniversitesinde bulunun Yönetimde Bilişim Kulübünün kurucalarından olup 4 yıl aktif görev almıştır. Aynı zamanda Türkiye genelinde sosyal sorumluluk adına kurulmuş olan Cyber Junior Siber Güvenlik Eğitim Platformunun Yönetim Kurulunda yer almıştır. Üniversite eğitiminin birinci sınıfındayken katıldığı ISACA İstanbul Öğrenci Grubunda aktif görevlerde yer aldıktan sonra 2018-2019 döneminde Grubun liderliğini yürütmüştür.
Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Ocak 2019 tarihi itibari ile Odeabank’ta Dijital Bankacılık alanında kariyerine devam etmektedir.

Barışcan Akyılmaz


Immediate Past Student President (2016-2018) - İstanbul Bilgi University

Barışcan Akyılmaz eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Üniversitesindeki “Bilgi Application” ve “Bilgili Liderler Kulübü”nün kurucularındandır. Türkiye genelinde Sosyal Sorumluluk adına Cyber Junior Siber Güvenlik Eğitim Plartformu kuruculuğunu yapmış, belli ölçüde üniversite ve lise öğrencilerin  bu olanaktan faydalanmasını sağlamıştır.   2014 yaz döneminde İngiltere de,Bournemouth Business College ve 2015 yaz döneminde Univesity of California, Los Angeles 'da yaz dönemi eğitimine katılarak dersler almıştır. Barışcan, staj döneminde IBM vendor şirketinde güvenlik departmanında, 4S Bilgi Teknolojileri AR-GE departmanında oyunlaştırma ve siber güvenlik konularında staj yapmıştır. Halen, 2018 senesinden beri  Turkcell şirketinde Bilgi Güvenliği ekibinde çalışmaktadır.  Bilişim alanında birçok etkinliğe katılmış, sertifikalar almıştır.

Barışcan, ISACA Öğrenci grubunda iki senelik başkanlık görevini yürütmüştür. 2019-2021 dönemi için, Genç Profesyonel grubunun başkanlığını yürütmektedir.

bariscan.akyilmaz@isaca-istanbul.org

Sefa Duran


Immediate Past Student President (2015 - 2016) - Boğaziçi University

Sefa, 2016 yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Öğrenci olarak bulunduğu süre zarfında ulusal vaka yarışmalarında dereceler kazanmış ve ISACA İstanbul Chapter - Öğrenci Grubunun kurucu başkanlığını yapmıştır. Öğrenci grubu başkanlığı süresince Türkiye'nin ilk BT Denetim Öğrenci Eğitimi ve Vaka Analizi Yarışması olan Big4 DAYS - IT Audit School etkinliği düzenlemiştir.

Deloitte İstanbul ofisinde Siber Güvenlik Danışmanı ve Philip Morris International - İstanbul ofisinde Bilgi Sistemleri Kontrol Analisti olarak çalışmıştır. Mesleki olarak Bilgi&BT Mimarisi, BT Dönüşüm, Dijitalleşme, Siber Güvenlik Analitiği, Kişisel Verilerin Korunması ve Güvenlik Psikolojisi alanları ile ilgilenmektedir.

Meslek hayatına Accenture Danışmanlık - Londra Ofisinde devam etmektedir.


Student_BannerAd_468x60

Öğrenci Üyeliği Broşürünü (İngilizce) buradan indirebilirsiniz.

ISACA Istanbul Öğrenci Üyeliği broşürünü buradan indirebilirsiniz.

ISACA Öğrenci Üyelik Gerçekleştirme Rehberini buradan indirebilirsiniz.