Dernek Yöneticileri

Cem Ergül


President

CISA, CRISC

Yönetişim, denetim, bilgi güvenliği, yazılım geliştirme, proje yönetimi ve iş analizi konularında 25 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Cem Ergül, ODTÜ’den şeref öğrencisi olarak mezun olmuş takibinde yüksek lisans derecesini almıştır. Profesyonel iş hayatına ODTÜ Bilgi İşlem Dairesinde başlamış, ''Computing Information Service Newsletter'' periyodiğinin koordinatörlüğünü yapmış, ODTÜ yayınlarından çıkartılan ''Beginners Guide to Unix'' kitabını yazmıştır. 1995 yılında Yazılımcı olarak göreve başladığı Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin ilk Bilgi Sistemleri İç Kontrol Görevlileri kadrosunda yer almıştır. Türkiye İş Bankası A.Ş., Anadolu Sigorta A.Ş. ve Milli Reasürans A.Ş. de COBIT uyumluluk projelerinde danışmanlık hizmeti vermiş, SoftTech A.Ş.’de İç Denetim ve Kontrol biriminin kurulmasına katkıda bulunmuş ve Müdürlüğünü yapmıştır. İş Bankası iştiraklerinden İşNet A.Ş.’de İç Denetim Grup Müdürlüğünün Kurucu Grup Müdürü olarak atanan Ergül, İş Grubunda CEA(Chief Audit Executive) olarak görevine devam etmiştir. Halen ISACA Istanbul Chapter Başkanı ve Cloud Security Alliance Yönetim Kurulu Üyesi görevlerine devam eden Ergül, EuroCACS dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası konferans ve panelin, yöneticisi ve  konuşmacılarındandır. Ergül aynı zamanda CISA, CRISC, ISO27001 LA, ISO9001 IA ve ITIL sertifikalarına da sahiptir.

cem.ergul@isaca-istanbul.org

Hayri Can Duygun


Vice President, Membership Director

CISA

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinden mezun olan Hayri Can Duygun, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme(MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince aynı üniversitenin İşletme bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışan Duygun üniversite bünyesinde yürütülen çeşitli projelerde aktif görev almıştır. Üniversitedeki görevinden sonra ağırlıklı olarak kamu kesimine BT yönetişim ve uyumluluk konularında teknoloji çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunan özel bir firmada çalıştıktan sonra 2011 yılında Türk Eximbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’na katılmıştır. İhracatı destekleme misyonuna sahip olan Türk Eximbank'ta Bilgi Teknolojileri Müfetişi olarak görev yapmaktadır. COBIT5 kütüphanesinde yer alan dokümanların ve CISA Sorular, Cevaplar ve Açıklamaları rehberinin Türkçe'ye kazandırılması çalışmalarında komite başkan yardımcısı olarak görev almıştır. Aynı zaman ISACA Global CISA Soru Geliştirme Komitesinde yer almaktadır. Duygun, CISA ve ISO 27001 Başdenetçi sertifikalarına sahiptir.

hayrican.duygun@isaca-istanbul.org

Vehbi Kök


General Secretary, Certifications Director

CISA, CISM, CGEIT

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Vehbi Kök, Yeditepe Üniversitesinden İşletme (MBA) yüksek lisansı ve Marmara Üniversitesinden Bankacılık yüksek lisansı derecelerini almıştır. Profesyonel iş hayatına 1997 yılında başlamış; yazılım sektöründe Logo Yazılım (Logo Business Solutions) ve İris Yazılım firmalarında ve medya sektöründe bir firmada toplamda 10 yılı aşan bir süre yazılım mühendisi, proje yöneticisi ve yönetici olarak görev yapmıştır. 2007 yılında göreve başladığı Türkiye Finans Katılım Bankası'nda bilgi sistemleri denetiminin kuruculuğunu yapmış; bilgi sistemleri müfettişliği ve bilgi sistemleri denetimlerinden sorumlu teftiş kurulu başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Denetim metodolojilerinin geliştirilmesinde önemli rol oynadığı Türkiye Finans'ta halen genel müdürlük ve bilgi sistemleri denetimleri ile merkezi denetimlerden sorumlu Denetim Müdürü olarak görev yapmaktadır. 10 yılı aşkın süredir ISACA üyesi olan Vehbi Kök'ün CISA, CGEIT, CISM, PMP, CIA, CRMA, CEH, ISO22301 LA, ISO27001 LA ve COBIT5F sertifikaları bulunmaktadır.

vehbi.kok@isaca-istanbul.org

Ehtiram İsmayilov


Finance and Treasurer

CISA, CISM

Ehtiram, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) Bölümü ve Uluslararası Ticaret Bölümünden çift anadal programı ile şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra aynı üniversitede Uluslararası İşletmecilik yüksek lisansını tamamlamıştır. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi alanında doktora (PhD) çalışmalarını sürdürmektedir. Süreç ve BT denetimi, risk yönetimi, kurumsal yönetişim, bilgi güvenliği ve proje yönetimi konularında deneyime sahip olan Ehtiram başta bankacılık ve finans ile telekom sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde kıdemli denetçi ve danışman olarak çalışmalar yapmakta, aynı zamanda mevzuat bazlı BT yönetişimi, CobiT ve Sarbanes-Oxley (SoX) denetimleri ve bu konulara yönelik danışmanlık hizmetlerinde tecrübe sahibidir. Üniversite eğitimi sonrasında HSBC Kurumsal Bankacılık Nakit Yönetimi Bölümünde çalışmıştır. 2006 yılından beri KPMG firmasında çalışmakta ve Bilgi Risk Yönetimi (IRM) bölümünde Partner olarak görev almaktadır. CISA, CISM, ISO27001 Lead Auditor sertifikalarına sahiptir.

ehtiram.ismayilov@isaca-istanbul.org

Necdet Almaç


Marketing Director, Public Relations Coordinator - Istanbul Responsible

CRISC

Necdet Almaç 1983 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. 1986-1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstütüsünde İşletme İhtisası Gece Programını tamamladı.İş hayatına Netaş’ta Sistem Analist ve Programcı olarak başladı. Daha sonra Pamukbank Bilgi İşlem merkezinde devam etti.Halen devam etmekte olduğu Akbank-Sabancı Grubundaki görevine 1989 yılında başladı.Sırasıyla BİMSA Sistem Analist, AKNET Sistem Analist-Teknik Standartları ve IT Denetim Uzmanı, AKBANK Teftiş Kurulu Başkanlığı-IT Auditor ISO 9001 KYS Temsilcisi görevlerini yerine getiren Almaç, AKBANK Bilgi Teknolojileri Kalite, Güvenlik ve Risk Yönetimi Yöneticisi görevinden 2015 yılı içerisinde emekli olmuştur. ISACA IT Governance Direktörü olarak da ISACA İstanbul Chapter’ında görev alan Almaç’ın ISO 9001 LA Kalite Baş Denetçisi, ISO 27001 LA Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Deneçtisi (IRCA), COBIT Foundation Certification (ISACA) ve CRISC Certified in Risk and Information Systems Control (ISACA) sertifikaları bulunmaktadır.

necdet.almac@isaca-istanbul.org

Ayça Taşkıran


Event and Program Management Director

CISA

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde İşletme lisansını ve 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) yüksek lisansını tamamlamıştır. 2008-2010 yılları arasında Vodafone Türkiye, 2010-2012 yılları arasında TTNET’te Bilgi Güvenliği Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen Yapı Kredi Bankası Teftiş Kurulu’nda Bilgi Teknolojileri Kıdemli Müfettişi olarak çalışmaktadır. 2012 yılından bu yana ISACA İstanbul Chapter ‘da eğitim ve etkinliklerden sorumlu komitede görev almaktadır. CISA ve ISO 27001 LA sertifikalarına sahiptir.

ayca.taskiran@isaca-istanbul.org

Pelin Pehlivan


SheLeadsTech Director

CISA, CRISC

Pelin Pehlivan 1999 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 2006 yılında da Sabancı Üniversitesi’nde Bilgi Teknolojileri yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Pamukbank kurumsal pazarlama yönetici yardımcısı olarak başlayan Pelin Pehlivan, 1 senelik Pazarlama kariyerinin ardından Bankacılık ve Telekom sektöründe IT denetimi ve güvenliği alanlarında çalışmıştır. Sabancı Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Yüksek lisans programında siber güvenlik dersi vermektedir. 2017 Mayıs ayından itibaren Enerjisa’da Bilgi Güvenliği Risk ve Uyum Grup Müdürü olarak çalışan Pelin Pehlivan CISA, ISO 27001 LA, CRISC, CEH, COBIT Foundation ve ISO 9001:2000 Kalite İç Denetçisi sertifikalarına sahiptir. Aynı zamanda, Mart 2016’dan itibaren Türkiye İç Denetim Enstitüsünde yönetim kurulu’nda görev almaktadır.

pelin.pehlivan@isaca-istanbul.org

Doç Dr Bilgin Metin


Academic Relations Director

Bilgin Metin ilk olarak İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Haberleşme Müh. Bölümünden Lisans derecesi aldı. Daha sonra Armada Bilgisayar A.Ş.’de bilgisayar ağları ve ağ güvenliği projeleri danışmalığı, tasarımı, ve kurulumu konularında çalıştı. Sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Müh. Bölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Bu dönemde özel sektörde veri haberleşmesi, LAN, WAN ve ağ güvenliği sistemlerinin tasarımı, desteği ve kurulumu konularında danışmanlıklar Verdi. Antalya Havalimanı uluslararası Dış hatlar terminali, TÜBİTAK Gebze Kampüsü projeleri örnek olarak verilebilir. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında Doçent ünvanını aldı ve şu an aynı bölümde görevine devam etmektedir. Bilgi ve haberleşme sistemleri için elektronik devre tasarımı, siber güvenlik, ve bilgi teknolojileri yönetişimi konularında çalışmaktadır. Uluslararası konferans ve dergilerde 90’den fazla yayını çıkmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Güvenli Veri Yönetimi Komisyonu Başkanlığı ve Boğaziçi Üniversitesi TTO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer almaktadır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi ve ISACA (Information Systems Audit and Control Association) Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.

Ayrıca şu anda BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi Projesi) yöneticiliği görevini de yürütmektedir.

bilgin.metin@isaca-istanbul.org

Aytekin Güzeliş


CSX Liason

CISA, CRISC

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Güzeliş; kariyerine Finansbank’ta Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak başladı. Alcatel – Lucent’teki Uluslararası Network Destek Mühendisliği görevinden sonra, uzun yıllar görev aldığı T.C. Ziraat Bankası’na geçti. 2010 yılında CISA (Sertifikalı Bilgi Sistemleri Denetçisi) sınavında Avrupa ve Afrika Bölgesi ikincisi olan Güzeliş, T.C. Ziraat Bankası’nda sırasıyla Bilgi Teknolojileri Müfettişi, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, BT Servis Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. CISO rolüyle çalıştığı AvivaSA sonrasında profesyonel yaşamına Allianz Türkiye'de Bilgi Güvenliği Yönetişimi'nden sorumlu olarak devam eden Güzeliş; CISA ve CRISC sertifikalarına sahiptir.

aytekin.guzelis@isaca-istanbul.org

Ercüment Arı


Data Privacy Director

CISA, CISM, CGEIT, CRISC

Ercüment ARI; Sektörde birçok organizasyonda ve AB Projesinde bilgi sistemleri ve güvenliği alanlarında; direktörlük, müdürlük, sistem yöneticisi, süpervizör, takım lideri, danışman, denetçi, proje yöneticisi ve yönetici olarak 21 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Başlıca CIPM, CGEIT, CRISC, CRMA, CISM, CISA, CGEIT, CEH, ISO 22301 LA, ISO27001LA, ISO20000 LA, COBIT F,  ITIL F, Microsoft sertifikalarına sahiptir. Ercüment ARI; Erciyes Üniversitesinde Elektronik Mühendisliğinde lisansını, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde 1.Yüksek Lisansını, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Finans alanında  2.Yüksek Lisansını tamamlamış olup, Marmara Üniversitesi'nde Bilişim Doktora programında tez aşamasındadır. Halen Boğaziçi Üniversitesinde kişisel verileri koruma ve düzenlemeleri ile ilgili yarı zamanlı öğretim görevlisi, çeşitli şirketlerde danışman ve uluslararası bir şirkette Data Protection Officer ve Bilgi Güvenliği Direktörü olarak görev yapmaktadır.

ercument.ari@isaca-istanbul.org

Gökhan Polat


Public Relations Director

CISA, CRISC

Gökhan, 2001 yılında Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. TSK’da çeşitli seviyelerde görevler almıştır. 2015 Yılında Bakırköy Belediyesi İç Denetim Birimi Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 2018 yılında EY Türkiye’de Risk Danışmanlığı bölümünde göreve başlamış ve halen EY Türkiye’de risk hizmetleri iş geliştirme lideri olarak görev yapmaktadır. CISA, CRISC, CISSP, CIA ve CRMA sertifikalarına sahiptir.

gokhan.polat@isaca-istanbul.org

Barışcan Akyılmaz


Young Professionals Ambassador, webmaster

Barışcan Akyılmaz eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Üniversitesindeki “Bilgi Application” ve “Bilgili Liderler Kulübü”nün kurucularındandır. Türkiye genelinde Sosyal Sorumluluk adına Cyber Junior Siber Güvenlik Eğitim Plartformu kuruculuğunu yapmış, belli ölçüde üniversite ve lise öğrencilerin  bu olanaktan faydalanmasını sağlamıştır.   2014 yaz döneminde İngiltere de,Bournemouth Business College ve 2015 yaz döneminde Univesity of California, Los Angeles 'da yaz dönemi eğitimine katılarak dersler almıştır. Barışcan, staj döneminde IBM vendor şirketinde güvenlik departmanında, 4S Bilgi Teknolojileri AR-GE departmanında oyunlaştırma ve siber güvenlik konularında staj yapmıştır. Halen, 2018 senesinden beri  Turkcell şirketinde Bilgi Güvenliği ekibinde çalışmaktadır.  Bilişim alanında birçok etkinliğe katılmış, sertifikalar almıştır.

Barışcan, ISACA Öğrenci grubunda iki senelik başkanlık görevini yürütmüştür. 2019-2021 dönemi için, Genç Profesyonel grubunun başkanlığını yürütmektedir.

bariscan.akyilmaz@isaca-istanbul.org

Büşra Temel


Media Relations Director

Büşra Temel, eğitimini İstanbul Medipol Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamlamıştır. Üniversitesinde bulunun Yönetimde Bilişim Kulübünün kurucalarından olup 4 yıl aktif görev almıştır. Aynı zamanda Türkiye genelinde sosyal sorumluluk adına kurulmuş olan Cyber Junior Siber Güvenlik Eğitim Platformunun Yönetim Kurulunda yer almıştır. Üniversite eğitiminin birinci sınıfındayken katıldığı ISACA İstanbul Öğrenci Grubunda aktif görevlerde yer aldıktan sonra 2018-2019 döneminde Grubun liderliğini yürütmüştür.
Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Ocak 2019 tarihi itibari ile Odeabank’ta Dijital Bankacılık alanında kariyerine devam etmektedir.

busra.temel@isaca-istanbul.org

Funda Çetintaş


Immediate Past President

CISA, CISM, CRISC

1984 ODTU Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Funda Çetintaş, Uluslar arası Bilgi Sistemleri Denetçisi (CISA), Uluslararası Bilgi Güvenliği Yöneticisi (CISM) , Risk ve Bilgi Sistemleri Kontrolü (CRISC), ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçi sertifikaları sahibi olup, BDDK akredite Bilgi Sistemleri ve Süreç denetimi baş denetçisi ünvanına sahiptir., 2011 yılından bu yana ISACA Istanbul Chapter’ ı üye ilişkilerinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 1984 de Koç-Unisys’ te başladığı iş hayatına Akbank’ ın bilgi işlem şirketinde devam etmiş ve programcı, sistem analist ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 -2006 yılları arasında bilgi işlem müdürlüğü ve yazılım danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılında KPMG de Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi bölümünde Banka-Sigortacılık-Üretim-Maden ve Perakende sektörlerinde COBIT, SOX / J-SOX, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi-ISO27001, Bilgi Sistemleri Yönetişimi, Bilgi Sistemleri Genel Kontrol alanları IT iç denetimi / bağımsız IT denetimi, İş ve BT süreklilik Planlaması, Proje Yönetimi, IT Risk Yönetimi, süreç yönetimi konularında denetim ve danışmanlık hizmetleri vermiş olup, aynı zamanda BT ile süreç denetiminden sorumlu baş denetçi ünvanıyla görev yapmıştır. Kasım 2013’ den itibaren Encore Bilişim Sistemleri şirketinde Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

funda.cetintas@isaca-istanbul.org