Dernek Yöneticileri

Funda Çetintaş


President

CISA, CISM, CRISC

1984 ODTU Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Funda Çetintaş, Uluslar arası Bilgi Sistemleri Denetçisi (CISA), Uluslararası Bilgi Güvenliği Yöneticisi (CISM) , Risk ve Bilgi Sistemleri Kontrolü (CRISC), ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçi sertifikaları sahibi olup, BDDK akredite Bilgi Sistemleri ve Süreç denetimi baş denetçisi ünvanına sahiptir., 2011 yılından bu yana ISACA Istanbul Chapter’ ı üye ilişkilerinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 1984 de Koç-Unisys’ te başladığı iş hayatına Akbank’ ın bilgi işlem şirketinde devam etmiş ve programcı, sistem analist ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 -2006 yılları arasında bilgi işlem müdürlüğü ve yazılım danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılında KPMG de Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi bölümünde Banka-Sigortacılık-Üretim-Maden ve Perakende sektörlerinde COBIT, SOX / J-SOX, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi-ISO27001, Bilgi Sistemleri Yönetişimi, Bilgi Sistemleri Genel Kontrol alanları IT iç denetimi / bağımsız IT denetimi, İş ve BT süreklilik Planlaması, Proje Yönetimi, IT Risk Yönetimi, süreç yönetimi konularında denetim ve danışmanlık hizmetleri vermiş olup, aynı zamanda BT ile süreç denetiminden sorumlu baş denetçi ünvanıyla görev yapmıştır. Kasım 2013’ den itibaren Encore Bilişim Sistemleri şirketinde Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

funda.cetintas@isaca-istanbul.org

Cem Ergül


Vice President, Communications Chair

CISA, CRISC

Yönetişim, denetim, bilgi güvenliği, yazılım geliştirme ve iş analizi konularında 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Cem Ergül, ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olmuş, aynı Bölümden yüksek lisans derecesini almıştır. Profesyonel iş hayatına ODTÜ Bilgi İşlem Dairesinde başlamış, "Computing Information Service Newsletter" periyodiğinin koordinatörlüğünü yapmış, ODTÜ yayınlarından çıkartılan "Beginners Guide to Unix" kitabını yazmıştır. 1995 yılında Yazılımcı olarak göreve başladığı Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin ilk Bilgi Sistemleri İç Kontrol Görevlileri kadrosunda yer almıştır. Türkiye İş Bankası A.Ş., Anadolu Sigorta A.Ş. ve Milli Reasürans A.Ş. de COBIT uyumluluk projelerinde danışmanlık hizmeti vermiş, SoftTech A.Ş.’de İç Denetim ve Kontrol biriminin kurulmasına katkıda bulunmuş ve Müdürlüğünü yapmıştır. Halen İş Bankası iştiraklerinden İşNet A.Ş.’de İç Denetim Grup Müdürlüğünün Kurucu Grup Müdürü olarak görev almaktadır. EuroCACS dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası konferans ve panelin konuşmacılarından olan Ergül, CISA, CRISC, ISO27001 LA, ISO9001 IA ve ITIL sertifikalarına sahiptir.

cem.ergul@isaca-istanbul.org

Hayri Can Duygun


General Secretary, Membership Director, Webmaster

CISA

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinden mezun olan Hayri Can Duygun, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme(MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince aynı üniversitenin İşletme bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışan Duygun üniversite bünyesinde yürütülen çeşitli projelerde aktif görev almıştır. Üniversitedeki görevinden sonra ağırlıklı olarak kamu kesimine BT yönetişim ve uyumluluk konularında teknoloji çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunan özel bir firmada çalıştıktan sonra 2011 yılında Türk Eximbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’na katılmıştır. İhracatı destekleme misyonuna sahip olan Türk Eximbank'ta Bilgi Teknolojileri Müfetişi olarak görev yapmaktadır. COBIT5 kütüphanesinde yer alan dokümanların ve CISA Sorular, Cevaplar ve Açıklamaları rehberinin Türkçe'ye kazandırılması çalışmalarında komite başkan yardımcısı olarak görev almıştır. Aynı zaman ISACA Global CISA Soru Geliştirme Komitesinde yer almaktadır. Duygun, CISA ve ISO 27001 Başdenetçi sertifikalarına sahiptir.

hayrican.duygun@isaca-istanbul.org

Ehtiram İsmayilov


Finance and Treasurer

CISA, CISM

Ehtiram, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) Bölümü ve Uluslararası Ticaret Bölümünden çift anadal programı ile şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra aynı üniversitede Uluslararası İşletmecilik yüksek lisansını tamamlamıştır. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi alanında doktora (PhD) çalışmalarını sürdürmektedir. Süreç ve BT denetimi, risk yönetimi, kurumsal yönetişim, bilgi güvenliği ve proje yönetimi konularında deneyime sahip olan Ehtiram başta bankacılık ve finans ile telekom sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde kıdemli denetçi ve danışman olarak çalışmalar yapmakta, aynı zamanda mevzuat bazlı BT yönetişimi, CobiT ve Sarbanes-Oxley (SoX) denetimleri ve bu konulara yönelik danışmanlık hizmetlerinde tecrübe sahibidir. Üniversite eğitimi sonrasında HSBC Kurumsal Bankacılık Nakit Yönetimi Bölümünde çalışmıştır. 2006 yılından beri KPMG firmasında çalışmakta ve Bilgi Risk Yönetimi (IRM) bölümünde Kıdemli Müdür olarak görev almaktadır. CISA, CISM, ISO27001 Lead Auditor sertifikalarına sahiptir.

ehtiram.ismayilov@isaca-istanbul.org

Ayça Taşkıran


Event and Program Management Director

CISA

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde İşletme lisansını ve 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) yüksek lisansını tamamlamıştır. 2008-2010 yılları arasında Vodafone Türkiye, 2010-2012 yılları arasında TTNET’te Bilgi Güvenliği Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen Yapı Kredi Bankası Teftiş Kurulu’nda Bilgi Teknolojileri Kıdemli Müfettişi olarak çalışmaktadır. 2012 yılından bu yana ISACA İstanbul Chapter ‘da eğitim ve etkinliklerden sorumlu komitede görev almaktadır. CISA ve ISO 27001 LA sertifikalarına sahiptir.

ayca.taskiran@isaca-istanbul.org

Kaya Kazmirci


Certifications Director, International Relations Director

CISA, CISM

Kaya Kazmirci halen BT Yönetişim ve Siber Güvenlik Hizmetleri ve CISA, Cobit 5, PMP, CISSP ve ITIL dahil olmak üzere eğitim sunmaktadır.  Önceki işinde Avea'da Iç Denetim Direktörü olarak görevliydi.  Dartmouth College'ın Bilgisayar ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.  Kaya'nın 30 yıllık iş deneyimiyle beraber CISA, CISM ve CISSP sertifikasyonları bulunmaktadır.  Kaya ISACA Istanbul’un kurucularından olup YK Başkanlığını yaptı. Özellikle banka ve telekom sektörlerindeki BT fonksiyonun yeniden yapılanması ve ilgili denetim ve kontrol faaliyetlerin oluşması projelerinde çok yönlü görevlerde bulundu.  Operasyonal sistemlerin yanı sıra muhasebe, faturalama, tahsilat ve vergilendirme süreçlerine destek veren Kurumsal Kaynak Planlama (SAP ve Oracle) sistemlerin kurulma projelerinde liderlik yaptı.  İlgili BT Yönetişim ve Cobit uygulamalarının, özellikle bankacılık alanında, mevzuata uygun şekilde gerçekleşmesini sağladı.

kaya.kazmirci@isaca-istanbul.org

Necdet Almaç


Marketing Director

CRISC

Necdet Almaç 1983 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. 1986-1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstütüsünde İşletme İhtisası Gece Programını tamamladı.İş hayatına Netaş’ta Sistem Analist ve Programcı olarak başladı. Daha sonra Pamukbank Bilgi İşlem merkezinde devam etti.Halen devam etmekte olduğu Akbank-Sabancı Grubundaki görevine 1989 yılında başladı.Sırasıyla BİMSA Sistem Analist, AKNET Sistem Analist-Teknik Standartları ve IT Denetim Uzmanı, AKBANK Teftiş Kurulu Başkanlığı-IT Auditor ISO 9001 KYS Temsilcisi görevlerini yerine getiren Almaç, AKBANK Bilgi Teknolojileri Kalite, Güvenlik ve Risk Yönetimi Yöneticisi görevinden 2015 yılı içerisinde emekli olmuştur. ISACA IT Governance Direktörü olarak da ISACA İstanbul Chapter’ında görev alan Almaç’ın ISO 9001 LA Kalite Baş Denetçisi, ISO 27001 LA Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Deneçtisi (IRCA), COBIT Foundation Certification (ISACA) ve CRISC Certified in Risk and Information Systems Control (ISACA) sertifikaları bulunmaktadır.

necdet.almac@isaca-istanbul.org

Mustafa Gülmüş


Training Coordinator, Membership Director

CRISC

1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nden Lisans ve 2010 yılında da bilgi güvenliği yönetimi sistemleri konusunda Yüksek Lisans alan Gülmüş, 1994-1996 arasında IBM’de part-time, 1997-2000 arasında Enter’de Turkcell Teknoloji danışmanı, 2000-2001 Nestech New Yok’ta network ve güvenlik mühendisi, 2001-2005 Superonline bilgi teknolojileri müdürü olarak çalıştı. Gülmüş, halen Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda IT Risk Yönetimi ve Bilgi güvenliği Yönetim Sisteminin Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Gülmüş Nisan 2009’dan beri ISACA İstanbul Yönetim kurulu üyesi olup, iletişim, pazarlama, medya ile ilişkiler konusunda üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2011-2013 arasında Isaca ISTANBUL Chapter’da başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. Gülmüş, Eylül 2013-Eylül 2015 arasında ISACA İstanbul Chapter Başkanlığı görevini yürütmüştür. Gülmüş, halen Isaca Istanbul Chapter yönetim kurulu üyesi olup üyelik işleri direktörlüğünü yürütmektedir.

mustafa.gulmus@isaca-istanbul.org

Doç Dr İzzet Gökhan Özbilgin


Cybersecurity Director, Immediate Past President

CRISC

ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden şeref listesinde mezun olmuştur. 20 yıla yakın profesyonel iş hayatında bulunan Özbilgin, çeşitli özel ve kamu kuruluşlarında Bilişim Teknolojileri, Siber Güvenlik, BT Denetimi ve Yönetimi ile İş Geliştirme alanlarında önemli görevler yapmıştır. Akademik çalışmalarına devam ederek 2012 yılında Doçent olan Özbilgin, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Fen Bilimleri Enstitü Müdürü gibi akademide üst düzey idari görevleri yerine getirmiştir. Daha sonra ülkemizin en büyük yazılım şirketi ve entegratörlerinden biri olan HAVELSAN’da çalışmaya başlamış, halen HAVELSAN’da ARGE ve mühendislik, ARGE Merkezleri, inovasyon, ürünleşme, teknoloji yönetimi, üniversite-sanayi işbirliklerinden sorumlu Teknoloji ve Akademi Direktörü olarak görev yapmaktadır.
Aynı zamanda ISACA İstanbul Chapter Başkanı ve Kamu Bilişimcileri Derneği Başkanı olarak bilişim ve siber güvenlikle ilgili STK’larda görev alan Özbilgin, ulusal ve uluslararası kuruluşlarda Kamu ilişkilerini yürütmüş ve Türkiye’yi temsil etmiştir. Kendi alanında Türkiye’de ilk ve tek olan konferansların oluşmasında görev almış, bu etkinliklere Başkanlık etmiştir. Kendisi özellikle yönetim bilişim sistemleri, siber güvenlik, BT denetimi, e-devlet ve e-dönüşüm gibi konularda çalışmakta olup, birçok ulusal ve uluslararası etkinliklerde konuşmalar yapmış, yayınlar hazırlamış, ulusal ve uluslararası çeşitli kuruluşlara danışmanlık yapmıştır.

gokhan.ozbilgin@isaca-istanbul.org

Doç Dr Bilgin Metin


Academic Relations Director

Bilgin Metin ilk olarak  İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Haberleşme Müh. Bölümünden Lisans derecesi aldı. Daha sonra Armada Bilgisayar A.Ş.’de satış öncesi ve satış sonrası destek mühendisliği pozisyonlarında CISCO ürünleri için bilgisayar ağları ve ağ güvenliği projeleri tasarımı-kurulumu konularında çalıştı. Sırasıyla 2001 ve 2007 yılarında Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Müh. Böölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Bu dönemde özel sektörde veri haberleşmesi, LAN, WAN ve ağ güvenliği sistemlerinin tasarımı, desteği  ve kurulumu konularında danışman olarak hizmet etti. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında doçent ünvanını aldı ve şu an  aynı bölümde görevine  devam etmektedir. Bilgi ve haberleşme sistemleri için elektronik devre tasarımı, bilgi güvenliği ve bigi teknolojileri yönetişimi konularında çalışmaktadır. Uluslararası konferans ve dergilerde 75’den fazla yayını çıkmıştır. Ayrıca şu ana kadar Bir çok ulusal ve uluslar arası konferansın düzenleme kurulunda yer almıştır. 2014 yılında YBS 2014 (Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı), 2012-2015 arası ELECO (Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferanası) ve 2016 yılında ECIS 2016 (European Conference of Information Systems) örnek olarak verilebilir.

bilgin.metin@isaca-istanbul.org

Pelin Pehlivan


SheLeadsTech Director

CISA, CRISC

Pelin Pehlivan 1999 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 2006 yılında da Sabancı Üniversitesi’nde Bilgi Teknolojileri yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Pamukbank kurumsal pazarlama yönetici yardımcısı olarak başlayan Pelin Pehlivan, 1 senelik Pazarlama kariyerinin ardından Bankacılık ve Telekom sektöründe IT denetimi ve güvenliği alanlarında çalışmıştır. Sabancı Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Yüksek lisans programında siber güvenlik dersi vermektedir. 2017 Mayıs ayından itibaren Enerjisa’da Bilgi Güvenliği Risk ve Uyum Grup Müdürü olarak çalışan Pelin Pehlivan CISA, ISO 27001 LA, CRISC, CEH, COBIT Foundation ve ISO 9001:2000 Kalite İç Denetçisi sertifikalarına sahiptir. Aynı zamanda, Mart 2016’dan itibaren Türkiye İç Denetim Enstitüsünde yönetim kurulu’nda görev almaktadır.

pelin.pehlivan@isaca-istanbul.org

Aytekin Güzeliş


Research & Publications Director

CISA, CRISC

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Güzeliş; kariyerine Finansbank’ta Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak başladı. Alcatel – Lucent’teki Uluslararası Network Destek Mühendisliği görevinden sonra, uzun yıllar görev aldığı T.C. Ziraat Bankası’na geçti. 2010 yılında CISA (Sertifikalı Bilgi Sistemleri Denetçisi) sınavında Avrupa ve Afrika Bölgesi ikincisi olan Güzeliş, T.C. Ziraat Bankası’nda sırasıyla Bilgi Teknolojileri Müfettişi, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, BT Servis Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Halen Cardtek Group’ta Genel Koordinatör olarak görev yapan Güzeliş, CISA, CRISC ve ITIL v3 Fnd. sertifikalarına sahiptir.

aytekin.guzelis@isaca-istanbul.org

Ercüment Arı


Research & Publications Director

CISA, CISM, CGEIT, CRISC

Ercüment ARI; Sektörde birçok organizasyonda ve AB Projesinde bilgi sistemleri ve güvenliği alanlarında; direktörlük, müdürlük, sistem yöneticisi, süpervizör, takım lideri, danışman, denetçi, proje yöneticisi ve yönetici olarak 20 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Başlıca CIPM, CGEIT, CRISC, CRMA, CISM, CISA, CGEIT, CEH, ISO 22301 LA, ISO27001LA, ISO20000 LA, COBIT F,  ITIL F, Microsoft sertifikalarına sahiptir. Ercüment ARI; Erciyes Üniversitesinde Elektronik Mühendisliğinde lisansını, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde 1.Yüksek Lisansını, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Finans alanında  2.Yüksek Lisansını tamamlamış olup, Marmara Üniversitesi'nde Bilişim Doktora programında tez aşamasındadır. Halen Boğaziçi Üniversitesinde kişisel verileri koruma ve düzenlemeleri ile ilgili yarı zamanlı öğretim görevlisi, çeşitli şirketlerde danışman ve uluslararası bir şirkette Data Protection Officer ve Bilgi Güvenliği Direktörü olarak görev yapmaktadır.

ercument.ari@isaca-istanbul.org

Vehbi Kök


Media Relations Director

CISA, CISM, CGEIT

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Vehbi Kök, Yeditepe Üniversitesinden İşletme (MBA) yüksek lisansı ve Marmara Üniversitesinden Bankacılık yüksek lisansı derecelerini almıştır. Profesyonel iş hayatına 1997 yılında başlamış; yazılım sektöründe Logo Yazılım (Logo Business Solutions) ve İris Yazılım firmalarında ve medya sektöründe bir firmada toplamda 10 yılı aşan bir süre yazılım mühendisi, proje yöneticisi ve yönetici olarak görev yapmıştır. 2007 yılında göreve başladığı Türkiye Finans Katılım Bankası'nda bilgi sistemleri denetiminin kuruculuğunu yapmış; bilgi sistemleri müfettişliği ve bilgi sistemleri denetimlerinden sorumlu teftiş kurulu başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Denetim metodolojilerinin geliştirilmesinde önemli rol oynadığı Türkiye Finans'ta halen genel müdürlük ve bilgi sistemleri denetimleri ile merkezi denetimlerden sorumlu Denetim Müdürü olarak görev yapmaktadır. 10 yılı aşkın süredir ISACA üyesi olan Vehbi Kök'ün CISA, CGEIT, CISM, PMP, CIA, CRMA, CEH, ISO22301 LA, ISO27001 LA ve COBIT5F sertifikaları bulunmaktadır.

vehbi.kok@isaca-istanbul.org

Sefa Duran


Young Professional's Ambassador

Sefa, 2016 yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Öğrenci olarak bulunduğu süre zarfında ulusal vaka yarışmalarında dereceler kazanmış ve ISACA İstanbul Chapter - Öğrenci Grubunun kurucu başkanlığını yapmıştır. Öğrenci grubu başkanlığı süresince Türkiye'nin ilk BT Denetim Öğrenci Eğitimi ve Vaka Analizi Yarışması olan Big4 DAYS - IT Audit School etkinliği düzenlemiştir.

Deloitte İstanbul ofisinde Siber Güvenlik Danışmanı olarak çalışmıştır. Şu anda Philip Morris International - İstanbul ofisinde Bilgi Sistemleri Kontrol Analisti olarak çalışmaya devam etmektedir. Mesleki olarak Bilgi&BT Mimarisi, BT Dönüşüm, Dijitalleşme, Siber Güvenlik Analitiği, Kişisel Verilerin Korunması ve Güvenlik Psikolojisi alanları ile ilgilenmektedir.

sefa.duran@isaca-istanbul.org