Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Veri Güvenliğinin İyileştirilmesi Sürecinde Risk Tabanlı Küresel Yaklaşımlar

14 Temmuz 2021 @ 19:00 - 20:30

Etkinliğe katılmak için tıklayınız. (10 dakika kala aktif olacaktır.)

Bu etkinliğimizde; dünya genelinde son yılların ve günümüzün en önemli konularından “Veri Güvenliği” (“Data Protection”) kavramının dünyaca kabul edilen küresel standart, çerçeve ve en iyi uygulama yaklaşımları yardımı ile risk tabanında değerlendirilebilen, geliştirilebilen ve sürdürülebilen bir algıya oturtulması, bununla birlikte farklılaşan ekonomik, sektörel/kültürel gereksinimlerin ve konjonktürlerin ülke gerçekleri paralelinde ele alınarak teknoloji-hukuk-uyum güçlerinin entegrasyonu için yeni bir bakış açısı sunmak amaçlanmaktadır. Ülkemizde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)’nun etkileri ve dünya genelinde General Data Protection Regulation (GDRP) yansımaları bilgi güvenliği/risk yönetimi perspektiflerinden ele alınacaktır.

Konuşmacı: Onur Korucu – Associate Director, IT Risk Advisory, Grant Thornton Ireland

İzmir’de doğan Onur Korucu, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde lisans ve ilk yüksek lisans (M.Sc) eğitimlerini tamamlamıştır. İkinci yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku yüksek lisans (L.LM) programında tamamlayıp,  dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen University of Cambridge’de iş analitiği (business analytics) eğitimi almıştır. KPMG ve PwC gibi profesyonel denetimve danışmanlık hizmetleri veren şirketlerin İstanbul ofislerinde denetim ve danışmanlık bölümlerinde siber güvenlik, bilgi güvenliği ve veri koruma hizmetleri kapsamında yönetici olarak çalışmış olan Onur, kariyerine Grant Thornton Ireland bünyesinde IT Risk Advisory ekibinde Associate Director olarak devam etmektedir.

İş dünyasının önde gelen dergilerinden Harvard Business Review yazarı olan Onur, aynı zamanda 2021 yılında yayınlanan “Veri Güvenliğinin İyileştirilmesi Sürecinde Küresel Standart, Çerçeve ve En İyi Uygulamaların Hukuki Uyuma Desteği” adlı kitabın yazarıdır. 2017-2019 yılları süresince IAPP Turkey co-chair görevini üstlenmiş, Sabancı Üniversitesi siber güvenlik yüksek lisans programına konuk eğitmen olarak destek vermiştir.

Detaylar

Tarih:
14 Temmuz 2021
Saat:
19:00 - 20:30
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

Online