Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Uygulama Güvenliği Test Teknolojileri ve Konteyner Güvenliği

16 Mart @ 19:30 - 21:00

Katılmak için tıklayınız (Etkinlikten 15 dakika önce aktif olacaktır.)

Etkinliğimiz 1,5 CPE değerindedir.

Yakın dönem analiz ve istatistik çalışmaları göstermektedir ki başarı ile sonuçlanan siber güvenlik saldırıları ve veri sızdırma ihlallerinin başlıca kök nedeni Uygulama katmanındaki zafiyetlerdir. Uygulama katmanındaki zafiyetlerin istismarını pratik biçimde önlemeye yönelik olarak Web Application Firewall (WAF), Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi (IDS/IPS) vb. çözümler sıklıkla kullanılsa da bu tip çözümler sorunun kök nedenini ortadan kaldıramadıkları için riski yeterince bertaraf edememektedirler. Riskin mümkün olan en düşük seviyeye çekilebilmesi için Güvenli Uygulama (Application) Geliştirme pratiklerinin hayata geçirilmesi ve Uygulama Güvenliğinin yeterince dikkate alınıp alınmadığını teyit etmek üzere, uygulama geliştirme ve test süreçlerine Uygulama Güvenliği Test teknolojilerini dahil etmek en etkin çözümler olarak öne çıkmaktadır. Uzmanlar tarafından bu maksatla kullanılması önerilen “Uygulama Güvenliği Test Teknojileri” ve yeni nesil uygulama geliştirme mimarisi olarak öne çıkan “Konteyner Mimarisinin Getirdiği Riskler ve Karşı Tedbirler” üzerine bilgi paylaşımı gerçekleştireceğimiz sunumda görüşmek dileğiyle…

Konuşmacı: Kazım Bozkurt, Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı, Cyberwise

Kazım Bozkurt, Deniz Harp Okulu’nda, Elektrik, Elektronik Mühendisliği üzerine lisans eğitimini, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı alanda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine Türk Deniz Kuvvetleri gemilerinde Seyir, Harekat Subayı olarak başladı ve İkinci Komutan görevlerini ifa etti. Ardından yedi yıl boyunca Genelkurmay Başkanlığı, Bilgi Sistemleri D.Bşk.lığında, BT Güvenliği ve Sistem Yöneticiliği yaptı. 2012 yılında Innovera’da kıdemli BT güvenliği danışmanı olarak özel sektöre geçiş yapan Bozkurt, burada BT Güvenlik Danışmanlığı Takım Yöneticiliği, Siber Güvenlik Çözümleri Direktörlüğü, Çözüm Mimarlığı Direktörlüğü görevlerini tamamladı. 2021 yılında gerçekleşen Innovera & Cyberwise birleşmesi ile Cyberwise’da Teknik Operasyonlardan Sorumlu Bölge Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelişen BT sektörünün zorluklarına sürekli olarak uyumlanmanın öneminin altını çizen Bozkurt, buna uygun olarak beceri ve yeterliliklerini geliştirmeye devam ediyor. Uzmanlıkları arasında: Microsoft ve Linux tabanlı CIS ortamları, BT Güvenliği teknolojileri, mimarileri, kavramları ve modelleri, bilgi ve sistem yönetimi, sorun giderme, tasarım, uygulama ile sistem entegrasyon projelerinin yönetimi konuları yer alıyor.

Alanında önemli çalışmalar gerçekleştirerek başarılı bir kariyere imza atan Bozkurt, Cyberwise’ın bölgesel ve global iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak önemli projelere imza atmayı amaçlıyor.

Detaylar

Tarih:
16 Mart
Saat:
19:30 - 21:00
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

Online