Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi ve BT Yönetişimi

16 Şubat @ 19:30 - 21:00

Katılmak için tıklayınız. (Etkinlikten 15 dakika önce aktif olacaktır.)

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Rehberi kamu kurumları ve kritik altyapıların güvenliğinin sağlanması amacıyla uygulamaya konulmuştur. Stratejik bakış açısı sağlaması bir risk değerlendirmesi içermesi, ISO 27001 başta olmak üzere bir çok standart ve en iyi uygulamadan beslenmesi ile uyumluluk konusuna dokunması konuya BT Yönetişimi bakış açısıyla bakmanın en iyi yaklaşım olacağını ortaya koymaktadır. Bu etkinlikte hem bu yeni rehberi tanıyıp, getirdiği yeniliklere göz atıp , uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Etkinliğimiz herkesin katılımına açık olup, ISACA sertifika sahipleri için 1,5 CPE değerindedir.

Konuşmacı: Prof. Dr. Bilgin Metin, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi, BÜSİBER Yöneticisi

Haydarpaşa Teknik Lisesi Elektronik bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Haberleşme Müh. Bölümünden Lisans derecesi aldı. Ardından sektörde bilgisayar ağları ve siber güvenlik projeleri danışmalığı, tasarımı, ve kurulumu konularında çalıştı.
Sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Müh. Bölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Bu dönemde özel sektörde veri haberleşmesi, LAN, WAN ve ağ güvenliği sistemlerinin tasarımı, desteği ve kurulumu konularında danışmanlıklar verdi. Antalya Uluslararası Havalimanı Dış hatlar terminali LAN, WAN siber güvenlik altyapı tasarım ve kurulumu, TÜBİTAK MAM Gebze Kampüsü LAN WAN tasarım ve kurulumu projeleri örnek olarak verilebilir. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. Sırasıyla 2014 yılında Doçent, 2021 yılında Profesör ünvanlarını aldı ve şu an aynı bölümde görevine devam etmektedir. Siber güvenlik, bilgi teknolojileri yönetişimi ve bilişim ve haberleşme sistemleri elektroniği konularında çalışmaktadır. Uluslararası konferans ve dergilerde 100’den fazla yayını çıkmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Güvenli Veri Yönetimi Komisyonu Başkanlığı ve Boğaziçi Üniversitesi TTO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer almaktadır. ISACA (Information Systems Audit and Control Association) Istanbul Chapter ve Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Bilgin Metin CISA (Certified Information Systems Auditor), Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Başdenetiçisi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Başdenetçisi, CDPSE (Certified Data Privacy Solution Engineer), ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Başdenetçisi, TSE Sızma Testi Uzmanı sertifikalarına sahiptir. Ayrıca şu anda BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi) yöneticiliği görevini de yürütmektedir (www.siber.boun.edu.tr). Siber güvenlik, siber sızma testleri, kişisel verilerin güvenliği konularında çeşitli danışmanlık eğitim projeleri yürütmektedir.

Detaylar

Tarih:
16 Şubat
Saat:
19:30 - 21:00
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

Online