Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

CCAK Sertifikası Bilgilendirme Toplantısı

16 Mart 2021 @ 19:00 - 20:30

Etkinliğe katılmak için tıklayınız. (Etkinlikten 10 dakika önce aktif olacaktır.)

Certificate of Cloud Auditing Knowledge (CCAK), CloudSecurityAlliance ve ISACA’nın bir arada sundukları yeni bireysel sertifika, bulut güvenliği, yönetişimi, risk yönetimi konusunda denetim becerisine sahip bireylere avantaj katacak, geleceğin mesleklerinden birini belgelendiriyor. CCAK’yı alabilmek için hangi bilgilere, becerilere sahip olmak gerekir? CCAK’da kapsanan yetkinlik ve beceriler birey ve kurumlara ne katar?

Etkinliğimiz Zoom Platformu üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olup, 1 CPE değerindedir.

Etkinliğimize herkes davetlidir.

Konuşmacılar: 

Murat LOSTAR, CSA Turkey, Başkan: Boğaziçi Üniversitesi Endüstri mühendisliği mezunu olan Murat Lostar, kariyerine 1986 yılında Mikro Yazılımevi’nde sistem analisti ve programcı olarak başlamıştır. 1988 yılında OMAsoft Yazılım & Danışmanlık’ta yönetici ortağı; 1993-1997 yılları arasında Komdata/Komdatasoft’ta eğitmen, danışman ve proje müdürü olarak çalışmıştır. Bilgi Güvenliği, BT Yönetişim ve İş Sürekliliği alanlarında uzmanlaşarak ve sektörde önemli bir açığı doldurarak 1998’de Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş.’yi kurmuştur.
Murat Lostar; Galatasaray Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde bilgi güvenliği, adli bilişim, ağ güvenliği vb. konularda dersler vermiştir. Ayrıca, ISACA Istanbul Chapter ve Cloud Security Alliance-Türkiye Chapter Kurucu Başkanıdır.

Cem ERGÜL, ISACA Istanbul, Başkan: Yönetişim, denetim, bilgi güvenliği, yazılım geliştirme, proje yönetimi ve iş analizi konularında 25 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Cem Ergül, ODTÜ’den şeref öğrencisi olarak mezun olmuş takibinde yüksek lisans derecesini almıştır. 1995 yılında Yazılımcı olarak göreve başladığı Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin ilk Bilgi Sistemleri İç Kontrol Görevlileri kadrosunda yer almıştır. Türkiye İş Bankası A.Ş., Anadolu Sigorta A.Ş. ve Milli Reasürans A.Ş. de COBIT uyumluluk projelerinde danışmanlık hizmeti vermiş, SoftTech A.Ş.’de İç Denetim ve Kontrol biriminin kurulmasına katkıda bulunmuş ve Müdürlüğünü yapmıştır. İş Bankası iştiraklerinden İşNet A.Ş.’de İç Denetim Grup Müdürlüğünün Kurucu Grup Müdürü olarak atanan Ergül, İş Grubunda CEA (Chief Audit Executive) olarak görevine devam etmiştir. Halen ISACA Istanbul Chapter Başkanı ve Cloud Security Alliance Yönetim Kurulu Üyesi görevlerine devam eden Ergül, EuroCACS dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası konferans ve panelin konuşmacılarındandır.

Detaylar

Tarih:
16 Mart 2021
Saat:
19:00 - 20:30
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

Online