Önceki Başkanlar

Funda Çetintaş


President, 2018-2019

CISA, CISM, CRISC

1984 ODTU Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Funda Çetintaş, Uluslar arası Bilgi Sistemleri Denetçisi (CISA), Uluslararası Bilgi Güvenliği Yöneticisi (CISM) , Risk ve Bilgi Sistemleri Kontrolü (CRISC), ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçi sertifikaları sahibi olup, BDDK akredite Bilgi Sistemleri ve Süreç denetimi baş denetçisi ünvanına sahiptir., 2011 yılından bu yana ISACA Istanbul Chapter’ ı üye ilişkilerinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 1984 de Koç-Unisys’ te başladığı iş hayatına Akbank’ ın bilgi işlem şirketinde devam etmiş ve programcı, sistem analist ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 -2006 yılları arasında bilgi işlem müdürlüğü ve yazılım danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılında KPMG de Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi bölümünde Banka-Sigortacılık-Üretim-Maden ve Perakende sektörlerinde COBIT, SOX / J-SOX, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi-ISO27001, Bilgi Sistemleri Yönetişimi, Bilgi Sistemleri Genel Kontrol alanları IT iç denetimi / bağımsız IT denetimi, İş ve BT süreklilik Planlaması, Proje Yönetimi, IT Risk Yönetimi, süreç yönetimi konularında denetim ve danışmanlık hizmetleri vermiş olup, aynı zamanda BT ile süreç denetiminden sorumlu baş denetçi ünvanıyla görev yapmıştır. Kasım 2013’ den itibaren Encore Bilişim Sistemleri şirketinde Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Doç Dr İzzet Gökhan Özbilgin


President, 2016-2017

CRISC

ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden şeref listesinde mezun olmuştur. 20 yıla yakın profesyonel iş hayatında bulunan Özbilgin, çeşitli özel ve kamu kuruluşlarında Bilişim Teknolojileri, Siber Güvenlik, BT Denetimi ve Yönetimi ile İş Geliştirme alanlarında önemli görevler yapmıştır. Akademik çalışmalarına devam ederek 2012 yılında Doçent olan Özbilgin, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Fen Bilimleri Enstitü Müdürü gibi akademide üst düzey idari görevleri yerine getirmiştir. Daha sonra ülkemizin en büyük yazılım şirketi ve entegratörlerinden biri olan HAVELSAN’da çalışmaya başlamış, halen HAVELSAN’da ARGE ve mühendislik, ARGE Merkezleri, inovasyon, ürünleşme, teknoloji yönetimi, üniversite-sanayi işbirliklerinden sorumlu Teknoloji ve Akademi Direktörü olarak görev yapmaktadır.
Aynı zamanda Kamu Bilişimcileri Derneği Başkanı olarak bilişim ve siber güvenlikle ilgili STK’larda görev alan Özbilgin, ulusal ve uluslararası kuruluşlarda Kamu ilişkilerini yürütmüş ve Türkiye’yi temsil etmiştir. Kendi alanında Türkiye’de ilk ve tek olan konferansların oluşmasında görev almış, bu etkinliklere Başkanlık etmiştir. Kendisi özellikle yönetim bilişim sistemleri, siber güvenlik, BT denetimi, e-devlet ve e-dönüşüm gibi konularda çalışmakta olup, birçok ulusal ve uluslararası etkinliklerde konuşmalar yapmış, yayınlar hazırlamış, ulusal ve uluslararası çeşitli kuruluşlara danışmanlık yapmıştır.

Mustafa Gülmüş


President, 2014-2015

1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nden Lisans ve 2010 yılında da bilgi güvenliği yönetimi sistemleri konusunda Yüksek Lisans alan Gülmüş, 1994-1996 arasında IBM’de part-time, 1997-2000 arasında Enter’de Turkcell Teknoloji danışmanı, 2000-2001 Nestech New Yok’ta network ve güvenlik mühendisi, 2001-2005 Superonline bilgi teknolojileri müdürü olarak çalıştı. Gülmüş, halen Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda IT Risk Yönetimi ve Bilgi güvenliği Yönetim Sisteminin Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Gülmüş Eylül 2013-Eylül 2015 arasında Isaca İstanbul Chapter Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Necdet Almaç


President, 2012-2013

Necdet Almaç 1983 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. 1986-1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstütüsünde İşletme İhtisası Gece Programını tamamladı.İş hayatına Netaş’ta Sistem Analist ve Programcı olarak başladı. Daha sonra Pamukbank Bilgi İşlem merkezinde devam etti.Halen devam etmekte olduğu Akbank-Sabancı Grubundaki görevine 1989 yılında başladı.Sırasıyla BİMSA Sistem Analist, AKNET Sistem Analist-Teknik Standartları ve IT Denetim Uzmanı, AKBANK Teftiş Kurulu Başkanlığı-IT Auditor ISO 9001 KYS Temsilcisi görevlerini yerine getiren Almaç, AKBANK Bilgi Teknolojileri Kalite, Güvenlik ve Risk Yönetimi Yöneticisi görevinden 2015 yılı içerisinde emekli olmuştur. ISACA IT Governance Direktörü olarak da ISACA İstanbul Chapter’ında görev alan Almaç’ın ISO 9001 LA Kalite Baş Denetçisi, ISO 27001 LA Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Deneçtisi (IRCA), COBIT Foundation Certification (ISACA) ve CRISC Certified in Risk and Information Systems Control (ISACA) sertifikaları bulunmaktadır.

Emre Özbek


President, 2011-2012

İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünde lisans ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde lisansüstü eğitimini tamamlayan Emre Özbek, Vodafone ve PricewaterhouseCoopers firmalarında telekom, banka, sigorta, otomotiv sektörlerinde tecrübe kazanmıştır. Strateji, iş geliştirme, risk yönetimi, iç kontroller ve iç denetim ile bu konularda danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Türkiye'deki ilk CISA sertifikası sahiplerinden olan Emre, bunun yanında CIA, CRISC ve SMMM sertifikaları ile ISO27001 ve ISO31000 denetçi sertifikalarına sahiptir.

Kaya Kazmirci


President, 2010-2011

Kaya Kazmirci halen BT Yönetişim ve Siber Güvenlik Hizmetleri ve CISA, Cobit 5, PMP, CISSP ve ITIL dahil olmak üzere eğitim sunmaktadır.  Önceki işinde Avea'da Iç Denetim Direktörü olarak görevliydi.  Dartmouth College'ın Bilgisayar ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.  Kaya'nın 30 yıllık iş deneyimiyle beraber CISA, CISM ve CISSP sertifikasyonları bulunmaktadır.  Kaya ISACA Istanbul’un kurucularından olup YK Başkanlığını yaptı. Özellikle banka ve telekom sektörlerindeki BT fonksiyonun yeniden yapılanması ve ilgili denetim ve kontrol faaliyetlerin oluşması projelerinde çok yönlü görevlerde bulundu.  Operasyonal sistemlerin yanı sıra muhasebe, faturalama, tahsilat ve vergilendirme süreçlerine destek veren Kurumsal Kaynak Planlama (SAP ve Oracle) sistemlerin kurulma projelerinde liderlik yaptı.  İlgili BT Yönetişim ve Cobit uygulamalarının, özellikle bankacılık alanında, mevzuata uygun şekilde gerçekleşmesini sağladı.

Murat Lostar


Founding President, 2009-2010

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Murat Lostar Türkiye’de ilk bağımsız sertifikalı Bilgi Sistemleri Güvenliği Uzmanı’dır(CISSP, ISC2). 1988-1997 tarihleri arasında Yazılım Danışmanlığı Ortağı olarak, Teknik Eğitmen ve Proje Müdürü olarak çalışmıştır. 1993’ten bu yana Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş’de CEO olarak görev almaktadır. ISACA Istanbul Chapter ve Cloud Security Alliance Kurucu üyesidir. Bilgi Teknolojileri, Bilgi Güvenliği, Yönetim Sistemleri, Denetim, BT Hizmet Yönetimi, vb konularda çeşitli sertifikalara sahiptir.